Пошук
  • HUMAN

"Учитель року" - це лабораторія однодумців


Спецпроєкт #УчительРоку2021 - це серія інтерв'ю з переможцями та фіналістами однойменного всеукраїнського конкурсу. Україна має знати та дослухатися до своїх освітніх героїв та героїнь!


Першим нашим гостем стане фіналістка Конкурсу "Учитель року 2021" та учитель ліцею-інтернату № 23 «Кадетський корпус» з посиленою фізично-військовою підготовкою Шевченківського району Вікторія Степна!

Яким є ваш педагогічний шлях? Як довго працюєте вчителем? Мій педагогічний стаж - 9 років, 5 із яких я працюю у ліцеї-інтернаті №23 "Кадетський корпус" з посиленою військово-фізичною підготовкою Шевченківського району м. Києва. З відзнакою закінчила філологічний факультет Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, спеціальність "Українська мова та література. Редагування освітніх видань". Це мій перший досвід участі у фаховому конкурсі! Уже зараз можу точно сказати, що "Учитель року" - це не просто змагання, а така собі "лабораторія" однодумців - талановитих особистостей! Це пригода, творча хвиля, що накриває тебе і дає можливість повсякчас удосконалюватися!Чому ви обрали для себе саме роботу в освіті?


Мені завжди хотілося пізнавати щось нове! Спробувати свої сили у різних сферах! Професія педагога, як на мене, дозволяє це зробити. Адже кількість ролей, яку застосовує вчитель у своїй діяльності щодня надзвичано велика!


Що Вам найбільше подобається у роботі вчителя? Як підбадьорюєте себе у хвилини втоми?Найбільше у роботі вчителя мені імпонують "живі" уроки! Коли ти з дітьми "на одній хвилі", без показовості, без "правильних/неправильних" думок вкотре вирішуєш поставлене завдання, і відповідь на нього щоразу сяє новою іноді неочікуваною гранню. Захоплені погляди дітей, їх партнерство - мабуть, це ті складові заради чого працюють усі мої колеги! Найкращий мотиватор у всьому, що стосується моєї професійної діяльності - це, звісно, діти! Адже вони завжди щирі у своїх міркуваннях та словах!


Щоб Ви порадили учням перед ДПА чи ЗНО?


Прогулятися на свіжому повітрі, відпочити, а головне - пам'ятати, що це всього лише одна із сторінок їхнього життя. Так, важлива, відповідальна, але, як говорив Соломон: "І це минеться!" Перед кожним іспитом я хвилююся за кожного з них більше, ніж вони самі, і діти про це знають, але зовні - усміхнена і спокійна, адже вірю в їх сили!


Які секрети чи хитрощі використовуєте для утримання уваги учнів?


Якихось особливих секретів немає. Упевнена, що щирість та відкритість у спілкуванні - запорука успішної співпраці. Але трошечки гумору на уроках та апелювання до життєвих ситуацій, наведення прикладів із урахуванням вікових інтересів дітей на уроках точно не завадять!153 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі